ΔΕΛΤΙΟ ΤΥΠΟΥ ΣΔΟ ΕΟΡΔΑΙΑΣ15-3-16

Γράφτηκε από τον/την Super User. Posted in ΔΕΛΤΙΑ ΤΥΠΟΥ

Την Κυριακή στις 13-3-2016 στο τελευταίο τριήμερο της Αποκριάς , παραμονή της Καθαρής Δευτέρας πραγματοποιήθηκε στην Κατερίνη, κάτω από συνεχή βροχή ο 7ος Διεθνής Ημιμαραθώνιος Δίον.Αν και οι καιρικές συνθήκες που επικρατούσαν δεν ήταν ευνοϊκές παρόλα αυτά δεν πτόησαν τους 500 δρομείς να στηθούν στην αφετηρία και να λάβουν μέρος στον αγώνα. Διοργανωτικά δεν παρουσιάστηκαν ιδιαίτερα προβλήματα και ο αγώνας διεξήχθη με επιτυχία. Τον ΣΔΟ Εορδαίας εκπροσώπησαν 5 αθλητές που πραγματοποίησαν πολύ καλή εμφάνιση με πρώτο και καλύτερο τον Πέτρο Μιχαηλίδη ο οποίος κατέκτησε την 5η θέση στην γενική και 2η στην ηλικιακή κατηγορία ως 34 χρονών με χρόνο 1.20.40 ο Θωμάς Μπουμπόναρης 80ος με χρόνο 1:36:07,ο Γιώργος Ζαχαριάδης 121ος με χρόνο 1:41:24,ο Τρύφων Σίσκος 141ος με χρόνο 1:43:22 και ο Ιωάννης Ανδρονικίδης 164ος με χρόνο 1:44:33.
Πολλά συγχαρητήρια σε όλους όσους πήραν μέρος στον αγώνα και ειδικότερα στα μέλη που εκπροσώπησαν τον σύλλογο